Sziasztok!



Az anyagok megtervezésének mindig együtt fogunk neki – ilyenkor már vázlatok is készülnek, inspirációs képeket, színeket gyűjtünk. Ezután Panni rajzolja meg a végleges mintát, szerkeszti meg nyomdakészre és adja le a rendelést a gyártónak. A többi innentől közös móka: a szabásminta felrajzolása, kiszabás, szélek beszegése, varrás, a zsinór befűzése. Éppen kinek mihez van kedve – persze mindezt módszeresen és hatékonyan. Vásárok előtt mindent átvasalunk, rendszerezünk.
Változó, hogy mikor van több időnk minderre, hiszen Panni a saját grafikai és formatervezői vállalkozását építgeti (czikkcakk), ahogy Dodó is (DodoFoto) rendszeresen forgat és vág különböző témájú klipeket, videókat, emellett egy kétéves tündér, Léna anyukája.
Igyekszünk minél hulladékmentesebben varrni, így fordulhat elő az, hogy valamelyik szütyő például picit nagyobb lesz a társainál. Ez a kézzel készült termékek szépsége – gyakorlatilag nincs két egyforma, viszont mindegyik szívvel készül! A termékek készítésénél elmaradhatatlan kellék a kávé, rengeteg röhögés, lehetőleg egy kutya akit lehet közben dögönyözni, valami jó trash zene a háttérben, és Panni iPadje, amit rögtön előkaphat és már elsőre tökéletesen leskicceli az új design ötletét. Ja, és ha közben fahéjas csigát vagy kakaós kalácsot majszolhatunk, akkor még jobb.
Tudjuk, hogy manapság mekkora a nyomás az embereken a zero waste életmóddal kapcsolatban - hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy ha nem tökéletesen csináljuk, akkor már végülis mindegy. Mi azt szeretnénk az emberekben tàmogatni, hogy ezen az úton csak el kell indulni és minden apró erőfeszítés számít, mert sok kicsi sokra megy - ezért is hívjuk magunkat zero waste helyett low waste vállalkozásnak. A szemetelésnél is mindenki azt gondolta, hogy "ugyan, nem az én nejlonzacskómon fog múlni a bolygó" - aztán most láthatjuk, hova jutottunk. Ha ezt megfordítjuk és kitöröljük azt az alapgondolatot, hogy "ugyan, nem az én textilszütyőmön fog múlni a bolygó" (mert igenis sokat számít a szütyőd!), akkor hiszünk benne, hogy tisztább és fenntarthatóbb helyen fogunk élni. Minél több ember vászonszatyrába szeretnénk belecsempészni a kis termékeinket, hogy ez az életmód rutin legyen - és az, hogy a textilek egyediek, szépek (és igény szerint káromkodnak), már csak hab a tortán :)
